» Vnitřní kompas

Kdo jsme? Kam jdeme? Jakou mám úlohu na tomto světě? Jaky je smysl života? Jak mohu dosáhnout  v životě štěstí a hojnost? Co je bůh?To jsou otázky které si klade spousta lidí a hledá na ně odpovědí.Jakým směrem se mám dát v životě abych toho dosáhl?

Každý má v sobě vnitřní kompas . Funguje stejně jako klasický kompas. Má ručičku která ukazuje směr. Ukazuje ten nejlepší směr pro nás. Ne ten směr který nám namlouvá náš rozum ,naše naučené programy, naše okolí  včetně nejbižších lidí. Oni nikdy nechodili v našich botách a nezažívali naše nejniternější tužby a přání. Není to jejich chyba. Je naše chyba,že se necháme ovlivňovat. Ovlivnovat tak mocně,že nakonec přijmeme cízí názory a cizí cesty za své. A připadá nám to normální.Ale stejně kdesi v hloubi duše cítíme že bychom mohli žít více radostný život, že existuje lepší cesta. Jenom ji najít.

 

Ale jak? Potřebujem kompas. Vnitřní kompas, který máme v sobě  tak dokonale uktytý že o něm ani nevíme.Schováný pod nánosy našich  zvyků a přesvědčení  která jsme si  naklonovali od našich rodičů ,přátel,ze školy a z našeho sociálního zázemí.  Je třeba tento kompas v sobě najít. A naučit se s ním pracovat. Tak abychom našli naši cestu. Cestu která nám přinese do života radost z toho že děláme to co nás baví a naplnuje. A to je ten nejjednodušejší způsob  který nám  přinese  i  ty ostatnní  věci jako peníze, štěstí a lásku.

 

 

NjQzMD